PAZNOKIEĆ PRAWDĘ CI POWIE

O tym, że zadbane dłonie i paznokcie są naszą wizytówką wie chyba każdy, dlatego też to właśnie im najczęściej poświęca się najwięcej uwagi, zapominając o tym, że równie ważną partią ciała są stopy. W końcu to nasz podstawowy środek transportu, w którym znajduje się wiele ważnych receptorów odpowiedzialnych za poszczególne narządy w całym organizmie. Być może zapomina się o nich ze względu na to, że przez większość część roku są schowane, a przypomina, gdy nadchodzi czas na noszenie skąpego obuwia.

 

Zdrowe i zadbane stopy to nie tylko aksamitna i gładka skóra bez modzeli, nagniotków czy pękających pięt, ale również bez wrastających paznokci, dlatego też to właśnie paznokciom i ich kondycji poświęcimy kilka słów.

 

Problem wrastających paznokci dotyczy wielu z nas i najczęściej to my sami przyczyniamy się do rozwoju tego schorzenia, m.in. poprzez noszenie nieodpowiedniego obuwia i nieumiejętne obcinanie paznokci czy usuwanie skórek. Niestety nawet, gdy zauważamy, że coś niedobrego dzieje się z paznokciami i skórą wokół nich, to postanawiamy odczekać, bo a nuż samo przejdzie, a przecież w kwestii leczenia wrastających paznokci, to właśnie czas ma największe znaczenie.

 

Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie powinniśmy samodzielnie leczyć wrastających paznokci, tylko udać się do specjalisty, w tym wypadku PODOLOGA, bo samodzielne 'radzenie' sobie z tym schorzeniem może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Najczęstszą chorobą nieprawidłowo leczonych paznokci jest ZANOKCICA, pojawiająca się zazwyczaj po źle wykonanym zabiegu manicure, gdy dochodzi do uszkodzenia opuszka czy skaleczenia skórek wokół paznokci.

 

Zanokcica to poważna i groźna choroba, obejmująca wały paznokciowe, wokół paznokci palców stóp lub dłoni. Do najczęstszych jej objawów zalicza się: ropny naciek w okolicy wrastającego paznokcia, czerwony i bolesny obrzęk wału paznokciowego czy pulsujący ból palca nasilający się po opuszczeniu stopy. Nieleczona zanokcica może być przyczyną wielu niebezpiecznych chorób, gdyż przez uszkodzone wały paznokciowe wnikają do organizmu groźne bakterie, odpowiedzialne za stany zapalane i zakażenie. Gdy ból staje się uciążliwy, warto przed wizytą u podologa zafundować stopom kąpiel w roztworze z wody i szarego mydła, gdyż mydlana woda działa przeciwgorączkowo i wspomaga proces wycieku ropy. Najczęściej leczenie zanokcicy zaczyna się od nacięcia wału i manualnego oczyszczenia ropy. Niestety w zaawansowanym stadium choroby może pomóc już tylko chirurg, który niejednokrotnie podejmuje decyzję o wycięciu okienka w paznokciu lub całkowitym jego usunięciu.

 

Zatem zanim zabierzecie się za samodzielne wykonanie manicure w domu, upewnijcie się czy cążki są zdezynfekowane, a Wasze umiejętności wystarczające. Czasami lepiej zaufać i powierzyć wycicnanie skórek kosmetyczkom.


Wszystkie porady

DOMOWE SPOSOBY NA WZMOCNIENIE PAZNOKCI

PĘDZLEM (Z)MALOWANA - NIBY NIC, A JEDNAK...

JESIENNE PORZĄDKI

WAKACYJNY NIEZBĘDNIK

SKÓRA LATEM

OCHRONA SKÓRY PRZED SZKODLIWYM DZIAŁANIEM SMOGU, CZYLI CO ZROBIĆ, ABY WYGLĄDAĆ MŁODO I ZDROWO

PIĘLĘGNACJA SKÓRY PODCZAS ZIMOWYCH SZALEŃSTW

CIEMNA STRONA FORMALDEHYDU W ODŻYWKACH DO PAZNOKCI

Bon podarunkowy

Prezent na każdą okazję! Bon Podarunkowy Twojego Gabinetu to niezawodny i elegancki prezent, który uszczęśliwi każdego oraz zagwarantuje zadowolenie na najwszyższym poziomie!

Więcej
316331175